LICZNIK ODWIEDZIN

NASZA SIEDZIBA

       mapa


Szczegóły lokalizacji

 

HYMN JANA PAWŁA II

       

 

ZAPRASZAMY

UCZESTNICY PROJEKTU

PREZES STOWARZYSZENIA

Nasze logo AUDIENCJA

 
Po spotkaniu w Warszawie w 2011r. a następnie w Krakowie w 2012r. kolejne III Forum odbyło  się na KUL w Lublinie gdzie org. Forum był  Instytut Jana Pawła II KUL. Pierwszy pomysł tego typu spotkania / ń miał miejsce z naszej inicjatywy 05.IV.2008r. przy wsparciu Instytutu Papieża Jana Pawła II w Warszawie w bardzo szerokiej konwencji (szkoły, uczelnie, samorządy, placówki sł. zdrowia noszące imię J P II, media katolickie itp.   program konferencji

Konferencja prawie nic nie miała wspólnego! z istotą pomysłu Forum Inicjatyw Papieskich ! Pusta sala, frazesy, pustosłowie, braka prezentacji uczestników, brak omówienia jak przygotowujemy się do kanonizacji  i co będzie po niej ? i samozachwyt oraz samouwielbienie Dyrektora Instytutu ks. Alfreda Wierzbickiego! to tyle!. Wspaniała odpowiedzialna i rzeczowa postawa zaistniała praktycznie tylko ze strony P. Norberta Szczepańskiego z Centrum Myśli JP II z Warszawy .
UWAGA: Ks.A.Wierzbicki zażądał usunięcia z sali naszego bannera Stowarzyszenia i Centrum Dokumentacji - to obraz "wdzięczności i uznania" organizatora  za naszą wieloletnią społeczną pracę dla Jana Pawła II.   


"TECZKA SERDECZNEJ PAMIĘCI"-
to wielka ogólnonarodowa akcja aby w każdym polskim domu!  zebrać w jednym miejscu wszelkie zachowane i rozproszone pamiątki związane z naszym papieżem powierzając funkcje domowym kustoszom t.j. np. dzieciom i młodzieży. Na nasz apel odpowiedziała Oficyna poligraficzno-wydawnicza ADAM z Warszawy gdzie mozna zamówić te pięknie wykonane teczki na rodzinne fotografie zw. z JPII, obrazki, widokówki itp. pamiątki. Gromadżmy je dla następnych pokoleń z dumą, że byliśmy świadkami tego niebywałego pontyfikatu.  28.X.2013r. w Lesznie Wlkp.  z naszym udziałem w Gimnazjum nr 7 z Oddziałami Integracyjnymi im. Jana Pawła II odbył się jubileusz X-lecia nadania Szkole tego zaszczytnego imienia.
W tym dniu Ryszard Zawadowski spotkał się z uczniami szkoły papieskiej omawiając w jaki sposób jej uczniowie powinni zostać "kustoszami rodzinnych archiwów" - pamiątek zw. z Janem Pawłem II i prowadzić "Teczko serdecznej pamięci". W uroczystych obchodów Stowarzyszenie reprezentowali V-ce Prezes Stow. P. Grzegorz Kaniewski oraz Sekretarz P. Sławomir Tomków 
XXIII Dzień Papieski, XXXV rocznica wyboru Papieża Jana Pawła II, XXX rocznica pobytu JP II w Lublinie to elementy wystawy :
"Polska Światu Papieża dała - Jan Paweł II na plakatach oraz w wydawnictwach "Białego Kruka" z Krakowa".
W sali wystawowej Biblioteki Wojewódzkiej im. Hieronima Łopacińskiego w Lublinie {ul.G.Narutowicza 3} czynna będzie przez cały październik wystawa z zasobów naszego SCDP JP II. Uroczyste otwarcie wystawy odbędzie się w dn. 16.X.2013r. o godz. 17.00 z udziałem dzieci z Zespołu Szkół Nr 5 im. Jana Pawła II które będą recytowały poezję naszego Wielkiego Rodaka 
Uroczystość ma charakter otwartyXIV Krajowa Konferencja Stowarzyszenia w 2014r. odbędzie się w Strzegomiu (woj. dolnośląskie) w ramach uroczystych  obchodów Kanonizacji Bł. JP II.
Data oraz program jest w trakcie uzgodnień


            
Herb Strzegomia - na zdjęciu Grzegorz Kaniewski i Ryszard Zawadowski przed Bazyliką Strzegomską

Ks.Marian Kard. Jaworski nasz Członek Honorowy 07.07.2013r. otrzymał tytuł Honorowego Obywatela
Puszczykowa

( więcej w podłożonym linku)


wspólne zdjęcie członków Stowarzyszenia  z Honorowym Obywatelem oraz Burmistrzem Miasta Andrzejem Balcerkiem (pierwszy od lewej) 07.07.2013r.

W dn. 08.07.2013r.w Sali Jana Pawła II odbyła się promocja albumu o Kard. Jaworskim autorstwa Prof. Z.Błądka wyd. Oficyny ADAM z Warszawy. 


XIV
Krajowa Konferencja Stowarzyszenia : Strzegom woj. dolnośląskie  30-31.V.-1.VI.2014r. Spotkanie organizacyjne na zaproszenie Burmistrza Miasta P. mgr Zbigniewa Suchyta  odbędzie się 03 września o godz. 13.00   w Urzędzie Miasta 

W Kalwarii Zebrzydowskiej 23-24 maja 2014r. spotykamy się z okazji obchodów XXX rocznicy Sakry Biskupiej  Ks. Mariana Kard. Jaworskiego   


31.05.2013r. na Rynku Gostynia spotkaliśmy się w X rocznice wmurowania pamiątkowej tablicy zw. z XXV leciem pontyfikatu JP powstałej z naszej inicjatywy.Naczelnik promocji Miasta uczynil wszystko ( lub nic?!) aby nie było na niej mieszkańców Gostynia!). W drugim dniu gościliśmy w Krobi i Domachowie u Biskupian.


W dn. 02.06.2013r. w  Świątyni Opatrzności Bożej
odbyła się  uroczysta Msza Święta koncelebrowaną  przez abp. Gerharda Ludwiga Mullera, prefekta watykańskiej Kongregacji Nauki Wiary

23.0-6.2013r. w Krakowie poświęcono w Sanktuarium Bl. JP II  kościół  pod Jego wezwaniem.Stowarzyszenie nasze było uczestnikiem tej wielkiej uroczystości 
(z tej okazji ukazały się 2 wydania z inicjatywy naszego Stowarzyszenia)


Odsłonięcie pomnika Bł. Jana Pawła II w Oleśnie
wydania pocztowe

03 maja 2013r. o godz.11.00 po Mszy Św. w kościele pw. Św.Michała  na Rynku Olesna (woj.opolskie) nastąpiło  odsłonięcie pomnika który powstał z inspiracji naszego stowarzyszenia autorstwa Prof. Józefa Stasińskiego z Poznania - Czł. Honorowego Stowarzyszenia .Wmurowanie aktu erekcyjnego miało miejsce w trakcie IV Krajowej Konferencji "Samorządy RP dla Jana Pawła II"  w wrześniu 2011tr. 


od lewej: Prf. J.Stasiński autor pomnika,Ola s Ostrzeszowa, prof. Z.Błądek twórca koncepcji realizacji, R. Zawadowski inicjator formy upamiętnienia

nasza ekspozycja "Polska Światu Papieża dała-Jan Paweł II na plakatach" w
Muzeum Zamoyskich w KozłówceW dniach 19.IV-19.V. 2013r. w kaplicy pałacu Zamoyskich  będzie prezentowany unikatowy zbiór plakatów dużo formatowych związanych z Bł.Janem Pawłem II.


otwarcie wystawy- Dyrektor Muzeum i inicjator P.Monika Januszek

Plakaty pochodzą ze zbiorów Społecznego Centrum Dokumentacji Pontyfikatu JP II naszego Stowarzyszenia oraz zostały przekazane nam przez,m.in. Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się, Instytut Dialogu Międzykulturowego z Krakowa oraz Centrum Myśli JP II  z Warszawy.Otwarcie wystawy nastąpiło w dn.19.04.2013r.o godz.12.00.  a uświetniło je występ uczniów z Gimnazjum im.Jana Pawła II z Rejowca Fabrycznego     
"Najwyższe w świecie wotum - Pomnik Bł. Jana Pawła II w Częstochowie"

Pod Patronatem Honorowym Prymasa Polski, Metropolita Częstochowski  Ks.Abp.Wacława Depo  poświęcił 13 kwietnia 2013r. o godz. 13.00  największy na świecie pomnik Bł. JP II (13.8 m.wys.) zlokalizowany na terenie Parku Miniatur Sakralnych w Częstochowie przy ul. Złotej. Stowarzyszenie nasze otrzymało zaproszenie i weźmie udział w tym wyjątkowym wydarzeniu.
  
 

od lewej: K. Świtała,R.Zawadowski, L. Ciemala, G.Turlejski, M. Ciemala i Z.Świtała


Przyjacielska rozmowa z Red. Nacz.  "Niedzieli" Ks. Inf. Ireneuszem Skubisiem

24.03.2013r.- Wyjątkowa uroczystość w Puszczykowie k/o Poznania
( dzień Patrona - Św. Józefa Oblubieńca
NMP)
Wyjątkowa forma uznania zasłużonych dla swojej parafii realizowana jest w kościele którego budowniczym jest nasz członek - Prof. Józef Błądek - wieloletni mieszkaniec Puszczykowa.W Dniu Patrona( Św.Józef) wręczane są tutaj piękne medale okolicznościowe zrealizowane przez Prof.Józefa Stasińskiego z Poznania po Mszy Św. celebrowanej przez Proboszcza O.Marka Smyka CSSp 

Po uroczystej Mszy Św. w Niedziele Palmową 24 marca 2013r. Proboszcz Parafii         O. Marek Smyk CSSp otrzymał od nas tytuł Członka Honorowego Stowarzyszenia ( 12)

Spotkanie w Warszawie 20 lutego 2013r. w sprawie przygotowań do kanonizacji Błogosławionego Jana Pawła II 
 
Na zaproszenie P. Agaty Szuta - Dyrektora Instytutu Dialogu Międzykulturowego       z Krakowa w gościnnych biurach Centrum Myśli JP II w Warszawie przy  ul. Foksal odbędzie się pierwsze spotkanie instytucji i organizacji związanych szczególnie z Osobą JP II w sprawie przygotowań do rychłej Jego kanonizacji .Koordynatorem jest Ks. Stanisław Szczepański z Kurii Metropolitalnej w Krakowie.
    
    Ogólnopolskie Forum Miast i Gmin Papieskich w Warszawie i w Krakowie               
W efekcie realizacji projektu "Jan Paweł II Honorowym Obywatelem i Patronem polskich samorządów" wystąpiliśmy do Centrum Jana Pawła II "Nie lękajcie się" w Krakowie oraz Metropolity Warszawskiego z propozycją, aby w Warszawie i Krakowie spotkać się z Prezydentami,Burmistrzami,Wójtami 298 tzw.samorządów papieskich z terenu całego kraju, dla omówienia form upamiętniania pontyfikatu Bł.  JP II a w przyszłości być może stworzenia ogólnopolskiej struktury "rodziny" Miast i Gmin Papieskich. W tej sprawie na zaproszenie J.Em.Ks.Kard.Kazimierza Nycza w dn.18.01.2013r. odbyło się specjalne spotkanie w Kurii Metropolitalnej z udziałem P.Piotra GAWŁA - Prezesa Zarządu Centrum Opatrzności -Wotum Narodu i Kol. Tadeusza Burchackiego z Warszawy. Ks.Kardynał wyjątkowo życzliwie potraktował ten pomysł i zaproponował, aby I forum stało się elementem obchodów tegorocznego Dnia Dziękczynienia(2.06.2013r.) inicjator Ks.Kazimierz Kard, Nycz .

Zaproszeni zostaną do Warszawy wszyscy Prezydenci, Burmistrzowie i Wójtowie samorządów papieskich i po procesji odbędzie się Forum, które ustali stałe formy współdziałania "rodziny samorządowej" miast i gmin związanych z Bł.Janem  Pawłem II. Szczegóły podamy po spotkaniu komitetu organizacyjnego.
Współpracę w tym temacie podjął również Instytut Dialogu Międzykulturowego z Krakowa gdzie w II połowie 2013r. odbędzie się kolejne z spotkań Prezydentów, Burmistrzów oraz Wójtów Miast i Gmin Papieskich.      

      
                     
      
V Krajowa Konferencja Samorządy RP dla Jana Pawła II


"Jan Paweł II Honorowym Obywatelem i Patronem Polskich samorządów"


                            Odpowiadając pozytywnie na naszą propozycję                                   Pan Artur Urbański Burmistrz Miasta Jawor ( woj.dolnośląskie)


zaakceptował pomysł aby V Konferencja Prezydentów, Burmistrzów i Wójtów miast i gmin papieskich odbyła się w 2014r.( wstępnie 26-27-28.09.2014r.) w Jego pięknym, zabytkowym mieście. Na zaproszenie P. Burmistrza w dniu 11 lutego 2013r. nastąpiło  w Ratuszu spotkanie dla omówienia wszelkich niezbędnych działań organizacyjnych tej "jubileuszowej" V Konferencji.
II Forum Inicjatyw Poświęconych Janowi Pawłowi II
Kraków  13-15.12.2012r.

Z inicjatywy Instytutu Dialogu Międzykulturowego im.JP II w Krakowieodbyło się II Forum pod hasłem przewodnim:"Jak dziś mówić o Janie Pawle II" (pierwsze odbyło się w 2011r. w Warszawie z inicjatywy Centrum Myśli JP II, a jeszcze wcześniej podobną inicjatywę podjęło nasze Stowarzyszenie w 2007r. w Instytucie Papieża JP II również w Warszawie !). Z ramienia Stowarzyszenia udział w Konferencji wzięli : R. Zawadowski, G. Kaniewski i prof. Zenon Błądek.W dn. 13.XII. odwiedziliśmy z wizytą przedświąteczna  również naszego                                                            Członka Honorowego Ks.Mariana Kard. Jaworskiego


oraz gościliśmy u Ks. Rektorów w Uniwersytetu  Papieskiego Jana Pawła II. Ogromne słowa uznania należą się organizatorowi za wspaniały serdeczny i ciepły  klimat II Forum .Spotkanie zakończyło się audiencją 15.XII.2012r. u Metropolity Krakowskiego Ks.Stanisława Kardynała Dziwisza.Bł. Jan Paweł II w oknie na  Franciszkańskiej... przy nas i z nami....


tacy szczęśliwi i wdzięczni dla Pani Dyrektor Instytutu Dialogu Międzykulturowego bo już po Forum ale przed kolejnym, tylko  gdzie ? !


Kol. Maciej Trybulec - Szef Grupy Santo Subito z Warszawy i R.Zawadowski - to tylko lub tylko dwaj"tenorzy" z serca oddani dla NIEGO z swoimi przyjaciółmi ?Relikwie Bł. Jana Pawła II w Kościele p.w. Św.Józefa Oblubieńca NMP i w Puszczykowie
16.10.2012r.
nastąpiło  uroczyste wprowadzenie do Kościoła relikwii Bł. JP II w trakcie Mszy św. celebrowanej przez wielkiego przyjaciela Ojca Świętego - Ks.Mariana Kard. Jaworskiego oraz Bp.Poznańskiego Ks.Grzegorza  Balcerka. Uroczystości tej towarzyszyło otwarcie wystawy fotogramów Jana Pawła II autorstwa Adama Bujaka. Nasze Stowarzyszenie z tej okazji  wydało specjalną kartkę okolicznościową oraz stempel. Z strony Stowarzyszenia  na uroczystościach byli : Prezes Stowarzyszenia i Wiceprezesa Grzegorz Kaniewski oraz Prof. Zenon Błądek i P.Jolenta Strabel z Puszczykowa.   

          

               
        

spotkanie po uroczystościach w Sali Jana Pawła II
 


XII Dzień Papieski - " Jan Paweł II - Papież Rodziny"-14.10.2012r.


Organizacja XIII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia
 W dniu 27.08.2012r. w Gostyniu oraz Krobi (pow.gostyński) odbyło się spotkanie        z P. Burmistrzem Gostynia Wlkp. P.Jerzym Kulak oraz Burmistrzem Krobi P.Sebastianem Czwojda w temacie przygotowań do organizacji XIII Krajowej Konferencji Stowarzyszenia w dn. 31.V.-01.-02.VI.2013r.w Gostyniu i Krobi  przy okazji, m.in. X rocznicy wmurowania na Rynku Gostynia w 2003r. pamiątkowej tablicy pośw. JP II.Prezes Stowarzyszenia Ryszard Zawadowski i Wiceprezes Grzegorz Kaniewski spotkali się również z P-cym RM Gostynia P. Jerzym Wożniakowskim. W Krobi udział w spotkaniu wzięła również P. Maja Moskwa - Loman - Naczelnik Wydz. Spraw Społecznych UM. Oprócz zatwierdzeniu terminu Konferencji przyjęto założenia do bardzo bogatego i interesującego programu który realizowany będzie na bazie Oratorium O.Filipinów na Św.Górze w Gostyniu-Głogówku. Kolejne spotkanie organizacyjne planowane jest na luty 2013r. i na nim zostanie zatwierdzony program szczegółowy Konferencji. 


Wyjazd Stowarzyszenia na Ukrainę
W dn. 10-13.09.2012r. pod Patronatem Honorowym Abp. Mieczysława Mokrzyckiego - Metropolity Lwowskiego,delegacja Stowarzyszenia udaje się na Ukrainę, min.w pielgrzymce do Katedry Lwowskiej  gdzie planowane jest spotkanie z Metropolitą i uroczysta Msza Święta w intencji Kanonizacji Bł. JP II oraz naszego Stowarzyszenia. W planie mamy pobyt w Wyższym Seminarium Duchownym we Lwowie Brzuchowicach, gdzie stoi nasz Pomnik JP II oraz rośnie  zasadzony przez nas z Leśnikami polskimi Dąb Papieski. W planie mamy po zwiedzeniu Lwowa wjazd na południe , m.in. do Stanisławowa, Daletyne i 2-dniowy pobyt w Janemczy a następnie chcemy odwiedzić Drohobycz i Sambor. Ostatni raz Stowarzyszenie było we Lwowie z okazji V rocznicy pobytu JP II na Ukrainie w czerwcu 2006r. 
 
Image001

w Katedrze  Lwowskiej z Ab. Mieczysławem Mokrzyckim 11.09.2012r.

Lwów Brzuchowice Wyższe Seminarium Duchowne - 11.09.2012r. 

10.09.2012r. -  na Cmentarzu Orląt  Lwowskich

111.rocznica ustawienia krzyża na
Giewoncie

kolejna kartka pocztowa zrealizowana przez Stowarzyszenie Pamięć Jana Pawła II


W Puszczykowie w Muzeum Arkadego Fiedlera stoi replika samolotu z Dywizjonu 303
przy samolocie Ryszard Zawadowski i Prof.Zenon Błądek- maj 2012r.

85.rocznica urodzin Ks. Mariana Kard. Jaworskiego Członka Honorowego
( czytaj dalej...)